foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kocie zabawy przedszkolaków czyli wesoło obchodzony Dzień Kota w grupie IV

„Chodzi swoimi drogami,
cichutko miauczy czasami,
chętnie wskakuje na płot.
To zwierzę nazywa się …” .

dzie kota gr IV 2Przedszkolaki z grupy IV lubią koty, gdyż są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce ale bywają też bezdomne.dzie kota gr IV 3
dzie kota gr IV 4Dzień 17 lutego to ważna data dla miłośników futrzanych czworonogów.
W tym dniu bowiem w Polsce od 2006 roku przypada nietypowe święto tj. "Światowy Dzień Kota". Głównym celem ustanowienia tego święta było uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów.
Dlatego właśnie w dniu 17 lutego w grupie IV zajęcia i zabawy zdominowała tematyka związana z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci poznały nowe wiersze i piosenki o kotkach oraz dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o swoich kocich przyjaciół. Uczestniczyły również w różnorodnych „kocich zabawach”: słuchały piosenek o kotach, malowały czworonogi, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, układały kociaki od najmniejszego do największego i odwrotnie, dobierały w pary jednakowe kociaki oraz wyszukiwały różnice w kocich obrazkach. Dzieciom podobały się zajęcia dzięki którym na pewno tez wzrosła ich sympatia do kotów.dzie kota gr IV 5dzie kota gr IV 6dzie kota gr IVdzie kota gr IV 7

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.