foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Kota w grupie II

Ogłaszamy Wam radośnie, owe święto w dziejach świata
obchodzone uroczyście, dzień wesoły, cały w kwiatach.
Wszystkie koty dziś szaleją, skaczą, tańczą w całym mieście,
Kocie pyszczki już się śmieją, swoje święto mają wreszcie
To dzień kota, kota, kota, święto kota, koci dzień
Zapomnijcie o kłopotach dzisiaj koty bawią się

W lutym obchodzimy dość nietypowe święto. Nie każdy wie, że w tym miesiącu swój dzień ma nie kto inny, a kot! Dzień Kota świętujemy 17 lutego i z tej okazji w naszym przedszkolu rozbrzmiewały w salach pomiałkiwania i kocie mruczanki. To przedszkolaki przebrane za koty przyprowadziły kocie pluszaki- przytulanki, książeczki-bajeczki, a w salach odbyło się kocie szaleństwo. Pląsy, zabawy, zawody, poszukiwania zaginionych kotów z bajek, kocia matematyka „Było kotków siedem” (D. Gellner), kocie bajeczki logopedyczne, a nawet powstały koty z papierowych rolek. Możemy powiedzieć, że dostaliśmy „kota na punkcie kota”. Ale to nie był koniec atrakcji. Gościem honorowym kocich obchodów był prawdziwy kot o imieniu Masza, który czarny jak noc, sprawdził wszystkie zakamarki sali zabaw. Dziękujemy mamie Lenki B. z grupy II za wizytę i rozmowę nt. opieki, pielęgnacji i kocich zwyczajów.dzien kota grIIdzien kota grII 2dzien kota grII 3dzien kota grII 4dzien kota grII 5dzien kota grII 6

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.