foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wycieczka do lasu grupy V w ramach projektu „Ruch w naturze”.

krzeszowicegrVLas jest bogatym "źródłem" poznawania świata przyrodniczego. Dzieci w wieku przedszkolnym powinny mieć okazje do poznawania środowiskakrzeszowicegrV 2 przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana w dniu 20 lutego wycieczka w ramach projektu „Ruch w naturze” do najbliższego Nadleśnictwa Krzeszowice a dokładniej do Doliny Grzybowskiej. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć. Jej celem była bezpośrednia obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt i piękna przyrody. Dzieci miały okazję spotkać pana Leśniczego, poznały rolę i zadania w jego pracy oraz wysłuchały ciekawostek o których barwnie opowiadał. Z uwagą słuchaliśmy o leśnej roślinności i mieszkańcach lasu, jednocześnie oglądając ciekawe eksponaty przyniesione przez pana Leśnika.
krzeszowicegrV 3krzeszowicegrV 4Była też przechadzka po lesie w trakcie której poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Przedszkolaki wykazały się również świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.krzeszowicegrV 5
Nie zabrakło także czasu na ciepłą herbatę i posiłek w plenerze, który wszyscy zjedli z wielkim apetytem. Wycieczka była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Na pewno jeszcze na długo pozostanie ona w naszej pamięci.krzeszowicegrV 6krzeszowicegrV 7krzeszowicegrV 8

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.