foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wyjście grupy V do Klubu Paleta

paletagrVW dniu 27 lutego, dzieci z grupy V wybrały się do pracowni plastycznej Klubu Kultury „Paleta” na warsztaty ceramiczne – lepienia z gliny. WarsztatypaletagrV 2 prowadziła pani plastyczka, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki. Na wstępie spotkania opowiedziała dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki przypomniały sobie, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią że jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków i rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba a następnie zostały zachęcone do samodzielnego wykonania swojego dzieła. Tematem ich pracy była sowa. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły dostrzegać efekty swojej pracy, były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkami, koronkami, guzikami. Przedszkolaki z ogromnym zapałem paletagrV 3ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Podjęły twórczy trud, by z szarej gliny stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Co ważne praca z gliną rozwija kreatywne myślenie, wyobraźnię, a przy okazji usprawnia małą motorykę, orientację przestrzenno-kierunkową, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentycznąpaletagrV 4 frajdę.
Efektem tej twórczej pracy były piękne sowy, które następnie zostaną wypalone a po dokładnym wysuszeniu wrócą do przedszkola, aby każdy mógł sam swoją pracę wymalować.
Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji wszystkim dzieciom.paletagrV 5paletagrV 6

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.