foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kolorowy tydzień w grupie II

kolorowy tydzienW dniach 24 – 28 lutego wesoło, twórczo, ale przede wszystkim kolorowo było w grupie II. Kolorowy tydzień był inspiracją do zabaw i zajęć z dziećmikolorowy tydzien 2 oraz barwami, które, na co dzień nas otaczają, a jednak nie zawsze zwracamy na nie uwagę.
W kolorowym tygodniu dzieci codziennie ubrane były w kolorze dnia. Czasami było to spore wyzwanie dla rodziców, ale efekt był godny podziwu. Dziękujemy J W salach powstawały kąciki zabaw inspirowane kolorem dnia. Stały się one dla dzieci źródłem niezapomnianych doznań estetycznych, pobudzały ich twórczą aktywność, wzbogacały wyobraźnię.kolorowy tydzien 4
W poniedziałek na sali było kolorowo, królowały ulubione kolory dzieci a wśród dziewczynek dominował kolor różowy. Była bajka Kolorowe krainy z wykorzystaniem podkładu muzycznego, był relaks i integracja na chuście animacyjnej KLANZY, kolorowe zagadki, zabawa z piłką w kolorowy tydzien 3Kolory, a na koniec malowanie farbami na dużym arkuszu kolorowego obrazu. Mieszanie kolorów, odkrywanie nowych barw było ciekawym doświadczeniem. Powstał też domek pokolorowany pastelami.kolorowy tydzien 6
We wtorek dzieci zostały zaproszone do niebieskiej krainy gdzie oglądały prezentację multimedialną Głowa do góry – badaj chmury. Obserwowały chmury, nazywały kolory, kształty, określały wielkość, czy się poruszają, a potem rysowały chmury w powietrzu. Płyną chmurki po kolorowy tydzien 5niebie to praca z zastosowaniem systemu „Edukacja przez ruch”. Dzieci rytmicznie kreśliły kropki oburącz, rytmicznie uderzały w pomalowaną płaszczyznę, rytmicznie rysowały koło, tło – niebo. Rytm do tej pracy wyznaczała melodia lub piosenka. Efektem działań była kompozycja chmur na niebie wykonana techniką orgiami. Po wszystkich działaniach Wojtuś poczęstował niebieskie dzieci pysznym chrustem.kolorowy tydzien 8
W środę w czerwonej krainie dzieci rozpoznawały i nazywały kształty figur, a potem układały z czerwonych figur geometrycznych wymyślone obrazki. Nowym doświadczeniem było kodowanie na dywanie czerwonych kształtów. Wiele frajdy sprawiły dzieciom zabawy z czerwonymi woreczkami. Na tablicy pojawiły się czerwone tulipany wykonane techniką orgiami. Zabawa słowna Grasz w zielone – gram zaprosiła dzieci do zielonej krainy. Była bajka o Zielonej kredce, zielone zagadki i wyszukiwanie na sali przedmiotów w kolorze zielonym, a zielone stopy kolorowy tydzien 7doprowadziły dzieci do zielonych warzyw, które potem kosztowały. Wycinanie zielonych pasków, trawy ukończyło tworzenie kolorowego obrazu. W tym też dniu odwiedziły przedszkolaków uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 z przedstawieniem o znanych i lubianych bajkach. Piątek był dniem żółtym a zarazem kreatywnym. Zaproszenie do żółtej krainy Króla Słońca było nawiązanie do przygód Smoka Wawelskiego i Bartoliniego z książki Stanisława Pagaczewskiego Porwanie Baltazara Gąbki. Słoneczko prowadziło dzieci w tańcu, podczas kosztowania żółtych owoców a także zabaw z gazetami. Dzieci sprawdzały, jakie dźwięki wydaje gazeta, naśladowały pogodę (wiatr, deszcz), wyszukiwały żółty kolor. Pobyt w żółtej krainie zakończyło wykonanie gazetowego Słoneczka i tworzenie wielkiego obrazu.
Mamy nadzieję, że kolorowy tydzień podobał się zarówno dzieciom jak i Rodzicom.kolorowy tydzien 9kolorowy tydzien 10kolorowy tydzien 11kolorowy tydzien 12kolorowy tydzien 13kolorowy tydzien 14kolorowy tydzien 15kolorowy tydzien 16kolorowy tydzien 17kolorowy tydzien 18kolorowy tydzien 19kolorowy tydzien 20

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.