foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zmysły artysty – w pracowni malarza

Matejko 2Dnia 5 marca dzieci z grupy III uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Domu Jana Matejki znajdującego się w rodzinnym domu artysty na ulicyMatejko 3 Floriańskiej 41.
Tematyka zajęć „Zmysły artysty- w pracowni malarza” związana jest z zadaniem wiodącym realizowanym w naszym przedszkolu. W trakcie interaktywnej formy zwiedzania przedszkolaki odkrywały tajniki pracy wielkiego artysty. Zobaczyły akcesoria potrzebne malarzowi do pracy: sztalugę, paletę i płótna malarskie. Ciekawą formą warsztatów były doświadczenia z zapachami, możliwość „zobaczenia” palcami obrazu, dotknięcie faktury różnych materiałów. Na zakończenie prowadząca zajęcia rozdała dzieciom karty pracy i poprosiła, aby przy użyciu kredek zmieniły naklejony fragment z papieru kolorowego w coś innego. Najmłodsi wykazali się kreatywnością i inwencją twórczą. Spotkanie ze sztuką w muzeum dało dzieciom wiele radości i wspaniałych przeżyć artystycznych.Matejko 4Matejko 5Matejko 6Matejko

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.