foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W poszukiwaniu wiosny

Wielka radość dziś w ogródku
Wiosna idzie pomalutku…
(„Wiosenne dary” G.Szadkowska)

poszukiwanieZ nadejściem marca przedszkolaki z utęsknieniem wypatrywały pierwszych oznak wiosny. Korzystając ze słonecznej pogody dzieci z grupy IIIposzukiwanie 2poszukiwanie 4 wybrały się na do ogrodu przedszkolnego mając nadzieję, że ją tam znajdą. Najmłodsi zaopatrzeni w lupy i przedmioty do pomiaru zamienili się w prawdziwych poszukiwaczy. Dzieci bardzo ucieszył widok pąków na drzewie, wyrastającej trawy i pierwszych kwiatów. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie od czego zależy twardość gleby poprzez sprawdzanie twardości ziemi za pomocą patyczków. Na zakończenie mali badacze zamienili się w artystów szkicując ołówkiem budzącą się do życia przyrodę. Zabawy badawcze w ogrodzie przedszkolnym pozwoliły przedszkolakom samodzielnie odkrywać otaczający je świat, zachęcając przy tym do przyjęcia czynnej postawy odkrywcy. Poszukiwania okazały się owocne, gdyż zobaczyliśmy, że wiosna jest bardzo blisko.poszukiwanie 3poszukiwanie 5poszukiwanie 6poszukiwanie 7poszukiwanie 8poszukiwanie 9

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.