foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Przedstawienie edukacyjne „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”

batyskaf 2W środę dnia 11 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przedstawieniu edukacyjnym skierowanym dla przedszkolaków „Wyprawabatyskaf Batyskafem. Misja Skratek”. Jest to spektakl lalkowy poruszający w zabawny a zarazem pouczający sposób problem śmieci nieodpowiedzialnie wyrzucanych do kanalizacji.
Spektakl został przygotowany przez Wodociągi Miasta Krakowa w ramach projektu edukacji ekologicznej pod hasłem „Pamiętaj bąbelku miejsce tych rzeczy nie jest w kibelku”. Baśniowa fabuła spektaklu została osadzona w krakowskich realiach. Z kanałów krakowskich od jakiegoś czasu dochodzą niepokojące pomruki i zawodzenia. W Wodociągach Miasta Krakowa podejrzewa się, że może to mieć związek ze Smokiem, który przed wiekami utknął w podwawelskich lochach i z czasem przedostał się do miejskich kanałów. Misji badawczej podejmują się naukowiec Dziadek Tadek i jego żądny przygód wnuczek Olek. W trakcie poszukiwań napotykają na niespodziewane przeszkody – co kryją kanały i dlaczego Smok nie może się z nich wydostać? Ciekawa scenografia i nieco tajemnicza muzyka dopełniają całości.
Dziękujemy Wodociągom Miasta Krakowa za wprowadzanie dzieci- poprzez zabawę w zagadnienia związane ze świadomym użytkowaniem urządzeń i wody.batyskaf 3batyskaf 4batyskaf 5

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.