foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Projekt K S I Ą Ż K A w grupie III

projekt ksiazkaW ramach I ETAPU opracowaliśmy mapę mentalną: co wiemy o książkach a czego chcemy się jeszcze dowiedzieć? Stworzyliśmy listę pytań doprojekt ksiazka 2 projektu, która stanowi podstawę aktywności poznawczej dzieci. Wspólnie z dziećmi zaplanowaliśmy działania badawcze.
II ETAP to był czas naszych działań badawczych, dzieliliśmy się swoją wiedzą z innymi, zbieraliśmy informację i rejestrowaliśmy je w naszej książeczce przez cały tydzień w formie szufladek. Powstały takie działy jak: drukarnia, ilustracje, księgarnia, biblioteka. Dowiedzieliśmy się jak powstaje, jak zbudowana jest książka, omówiliśmy zasady korzystania z książek. Poznaliśmy różne rodzaje papieru tworząc w swojej książce stronę sensoryczną. Książki w naszym kąciku segregowaliśmy ze szczególnym ukazaniem wierszy ulubionych autorów: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zabawa w „małego drukarza” była nowym doświadczeniem –umiejętnością składania z liter wyrazów. Wykorzystaliśmy różnorakie przybory, czasopisma, rysunki, materiały do zabaw badawczych oraz plastycznych. W powstaniu książki pomogli nam również rodzice pisząc piękne wiersze.
III ETAP to zakończenie projektu. Każde dziecko przygotowało swojego „Lapbooka” – książkę na kolanach, w której podsumowano zdobytą wiedzę. Każdy przedszkolak z grupy III otrzymał Dyplom Przyjaciela książek.projekt ksiazka 3projekt ksiazka 4projekt ksiazka 5projekt ksiazka 6projekt ksiazka 7projekt ksiazka 8

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.