foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ogródek edukacyjny w naszym przedszkolu

Pobyt w przedszkolnym ogrodzie nie musi ograniczać się do zabaw na zjeżdżalni czy w piaskownicy. Czas spędzony na powietrzu warto wykorzystać także do obserwowania przyrody. Dzieci lubią obserwować przyrodę, a najbardziej zainteresowane są tym, jak rosną zasadzone przez nich roślinki. Dlatego warto zrobić krok dalej i zaproponować maluchom założenie własnego ogródka czy warzywnika. Takie inicjatywy uczą dzieci cierpliwości, pokory i obowiązkowości, bo nie wystarczy rośliny zasadzić, ale trzeba o nie dbać. Aby przyspieszyć wiosnę wszystkie grupy założyły swoje ogródki, w których posadziły kwiaty, warzywa i zioła. Mali ogrodnicy będą teraz dbać i obserwować zmiany zachodzące w swoich ogródkach aby w wyhodowane warzywa, zioła spożytkować w przedszkolnej kuchni lub do zajęć kulinarnych.ogrodek2021ogrodek2021 1ogrodek2021 2ogrodek2021 3ogrodek2021 4

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.