foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Ślimaka w grupie I

Ślimak, ślimak pokaż rogi,
Dam ci sera na pierogi,
Jak nie sera, to kapusty,
Od kapusty będziesz tłusty.

Dzien SlimakaW poniedziałek 24 maja dzieci w grupie I obchodziły Dzień Ślimaka. Tego dnia dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia i wyglądu cichego mieszkańca łąki- ślimaka dzięki filmikom edukacyjnym, wierszom i piosenkom.Dzien Slimaka 2
Przedszkolaki poznały tez wiele ciekawostek o tym „pełzającym jegomościu”: gdzie mieszkają ślimaki, z czego zbudowane jest ich ciało, po co ślimakom muszla i co ślimaki lubią jeść. Dzieci rozwiązywały różnego typu zadania przy tablicy interaktywnej np. dopasowywały ślimaczki i ich cienie, wskazywały na obrazku opisanego przez nauczyciela ślimaka, szukały domku ślimaka, itp. Na zakończenie zajęć podczas pracy plastycznej każde dziecko wykonało swojego „Ślimaka”.Dzien Slimaka 3Dzien Slimaka 4Dzien Slimaka 5Dzien Slimaka 6Dzien Slimaka 7Dzien Slimaka 8

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.