foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj

rowerowy majW tym roku nasze przedszkole kolejny raz przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj. Kampanii mającej na celu promocję zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje: rower, hulajnogę rolki i deskorolkę jako środek transportu do szkoły czy przedszkola. Kampania uczy też dobrych i zdrowych nawyków.rowerowy maj 3
Pod koniec maja zakończyliśmy trwającą cały miesiąc akcję, dzięki której nasze przedszkolaki mobilizowały się do aktywnego i ekologicznego sposobu dotarcia do przedszkola. W ciągu całego miesiąca dzieci „walczyły” dzielnie i były wytrwałe w swoich działaniach.
Wszystkie grupy aktywnie brały udział w całej akcji, liczyły się wszystkie przejazdy.
Łącznie osiągnęliśmy ich 2434. Na 125 dzieci uczęszczających do naszego przedszkola aż 112 było aktywnych. Ze wszystkich przedszkoli w Krakowie biorących udział w Kampanii zajęliśmy wysokie IV miejsce.
rowerowy maj 2Natomiast wśród grup z naszego przedszkola pierwsze miejsce w Kampanii zdobyła grupa V z 574 przejazdami, drugie miejsce grupa IV która mogła się pochwalić 542 przejazdami, miejsce trzecie grupa III z 454 przejazdami kolejno grupa II z 408 przejazdami i grupa I którarowerowy maj 4 osiągnęła wynik 400 przejazdów.
Grupa która zdobyła pierwsze miejsce otrzymała upominek w postaci vouchera na grupowe warsztaty z robotyki. Natomiast najbardziej aktywne dzieci z grup, które przyjeżdżały w maju do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce otrzymały nagrodę w postaci lampki do roweru. Ponadto wśród najlepszych przedszkolaków, którzy mogli pochwalić się 100% frekwencją wylosowano nagrodę indywidualną w formie vouchera.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.