Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj

rowerowy majW tym roku nasze przedszkole kolejny raz przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj. Kampanii mającej na celu promocję zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje: rower, hulajnogę rolki i deskorolkę jako środek transportu do szkoły czy przedszkola. Kampania uczy też dobrych i zdrowych nawyków.rowerowy maj 3
Pod koniec maja zakończyliśmy trwającą cały miesiąc akcję, dzięki której nasze przedszkolaki mobilizowały się do aktywnego i ekologicznego sposobu dotarcia do przedszkola. W ciągu całego miesiąca dzieci „walczyły” dzielnie i były wytrwałe w swoich działaniach.
Wszystkie grupy aktywnie brały udział w całej akcji, liczyły się wszystkie przejazdy.
Łącznie osiągnęliśmy ich 2434. Na 125 dzieci uczęszczających do naszego przedszkola aż 112 było aktywnych. Ze wszystkich przedszkoli w Krakowie biorących udział w Kampanii zajęliśmy wysokie IV miejsce.
rowerowy maj 2Natomiast wśród grup z naszego przedszkola pierwsze miejsce w Kampanii zdobyła grupa V z 574 przejazdami, drugie miejsce grupa IV która mogła się pochwalić 542 przejazdami, miejsce trzecie grupa III z 454 przejazdami kolejno grupa II z 408 przejazdami i grupa I którarowerowy maj 4 osiągnęła wynik 400 przejazdów.
Grupa która zdobyła pierwsze miejsce otrzymała upominek w postaci vouchera na grupowe warsztaty z robotyki. Natomiast najbardziej aktywne dzieci z grup, które przyjeżdżały w maju do przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce otrzymały nagrodę w postaci lampki do roweru. Ponadto wśród najlepszych przedszkolaków, którzy mogli pochwalić się 100% frekwencją wylosowano nagrodę indywidualną w formie vouchera.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!