Ogłoszenia 2021/2022

Harmonogram tygodnia związanego z patronem przedszkola
Stanisławem Pagaczewskim
pod hasłem „Stanisław Pagaczewski – Nasz Patron”.
18 - 22 października 2021

18.10.2021 – Poniedziałek
Nasz Patron

- Plecak pełen skarbów – zabawa badawcza wprowadzająca postać Stanisława Pagaczeswkiego, patrona przedszkola.
- Opowieść ruchowa Górska wędrówka ze Sanisławem Pagaczewskim. Rozmowa nt. górskich wędrówek i bezpieczeństwa w górach, połączone z prezentacją postaci „Przygód Baltazara Gąbki”.
- Być poetą – zabawy w rymowanie, próba stworzenia wiersza o Stanisławie Pagaczewskim.
- Nauka lub utrwalenie hymnu przedszkola.
- Wyeksponowanie kącików wspomnień o patronie na salach przedszkolnych.

19.10.2021 – Wtorek
Wycieczka na Pustynię Błędowską

- Zapoznanie z celem wycieczki.
- Podkreślenie zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki.
- Zabawy muzyczno-ruchowe oraz konstrukcyjno-manipulacyjne na terenie pustyni.

Bohaterowie książek St. Pagaczewskiego
- Przygotowanie haseł związanych z wybraną krainą.
- Wykonanie transparentów na „Paradę Patrona”.
- Czytanie fragmentów Przygody Baltazara Gąbki połączone z rozmową nt. wybranych bohaterów bajki.

20.10.2021 – Środa
Podróż do krainy…

- Jaka to kraina?
     * czytanie wybranego fragmentu opowiadania dot. krainy lub oglądnięcie odcinka Przygody Baltazara Gąbki,
   * wizyta w różnych Krainach wymyślonych przez Stanisława Pagaczewskiego wyliczanie atrybutów poszczególnych Krain i bohaterów z nimi związanych – określanie cech postaci w nich występujących.
- Praca plastyczna – tworzenie wybranej Krainy, która będzie wyeksponowana na trasie pochodu wokół przedszkola, na terenie ogrodu.

21.10.2021 – Czwartek
Parada Patrona Stanisława Pagaczewskiego

- Parada Patrona – przemarsz przedszkolaków wokół przedszkola i ulicami osiedla:
    * wspólne odśpiewanie hymnu przedszkola,
    * odczytanie wierszy o Stanisławie Pagaczewskim przygotowanych przez starsze grupy,
    * prezentowanie logo przedszkola, portretu Stanisława Pagaczewskiego, transparentów poszczególny krain,
    * wizyta w Krainach przygotowanych przez poszczególne grupy.
- Czytanie fragmentów Przygody Baltazara Gąbki lub oglądnięcie bajki Nocna bitwa.
- Międzyprzedszkolny konkurs piosenki turystycznej „Na Szlaku”.

22.10.2021– Piątek
Kraina Króla Kraka – powrót do Krakowa

- Wiadomość w butelce – zabawa wprowadzająca do podróży po Krakowie, mieście naszego patrona Stanisława Pagaczewskiego połączona z odsłuchaniem nagrania hejnału.
- Czytanie fragmentów Przygody Baltazara Gąbki lub bajka Powrót do Krakowa.
- Spacerkiem po Krakowie – zwiedzanie Krakowa w formie multimedialnego spaceru lub przedstawienia teatralnego „Legendy o Królu Kraku”.
- Gimnastyka ze Smokiem Wawelskim – zabawy zręcznościowo-ruchowe;
- Zorganizowanie quizu wiedzy o patronie w grupach starszych.
- Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastyczno – technicznego na lalkę teatralną „Bohaterowie Przygód Baltazara Gąbki”.

Dzień Przedszkolaka

DzienPrzedszkolaka2021

Kochane Przedszkolaki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy Wam, aby każdy Wasz dzień był pełen niespodzianek i radości a uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy.
By lata spędzone w przedszkolu były dla Was magicznym czasem wspaniałych zabaw
i niezapomnianych wrażeń, do których chętnie będziecie wracać pamięcią w swym dorosłym życiu.

Z najlepszymi życzeniami Pani Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola.

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka obchodzić będziemy 20 września (tj. poniedziałek).
W tym dniu czeka na dzieci wiele niespodzianek:
- dmuchany zamek
- zabawy przy muzyce
- bańki mydlane

W razie niepogody zabawy i konkursy w salach.