foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Projekty 2021/2022

Projekty realizowane przez Samorządowe Przedszkole nr 130 w roku szkolnym 2021/2022 (w zależności od sytuacji epidemiologicznej)

Kampania „Rowerowy Maj"
rowerowy maj„Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jak i hulajnogę, deskorolkę czy rolki jako środek transportu do szkoły i przedszkola, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Kampania „Rowerowy Maj" skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji rowerprorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste.
Każdy przedszkolak i nauczyciel, który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników: grupy i przedszkola przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Więcej informacji na stronie: www.rowerowymaj.eu

 

Kampania „Działaj z imPETem!”

DZI logoKampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt ponad podziałami którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.
Projekt został zainicjowany w 2018 roku przez czterech wiodących producentów, wprowadzających na polski rynek wody i napoje w butelkach PET: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A. Oddział Nestle Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o., Żywiec Zdrój S.A.
Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET.
Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.
Działaj z imPETem! www.dzialajzimpetem.pl

Zmieniamy projekt „Działaj z imPETem!” – Działaj z imPETem!  www.dzialajzimpetem.pl/zmieniamy-projekt-dzialaj-z-impetem/

 

Autorskie projekty edukacyjne:
Metoda projektów edukacyjnych jest aktywizującą metodą kształcenia.
Projekt edukacyjny to zespołowe działanie dzieci mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnorodnych metod.
Punktem wyjścia jest zawsze jakaś sytuacja problemowa, zamierzenie, podjęcie jakiejś inicjatywy, wytyczenie celu, punktem dojścia zaś szeroko rozumiany projekt.
Rola nauczyciela w nauczaniu metodą projektu polega na motywowaniu i zachęcaniu dzieci do samodzielności i powstrzymywanie się od podawania gotowych rozwiązań.

 

 

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.