foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Postaci z Bajek

dzien postaci z bajekW dniu 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzieńdzien postaci z bajek 2 Postaci z Bajek.
Dzień Postaci z Bajek postanowiły uczcić dzieci z grupy II.
Zanim jednak nastąpił ten dzień to przedszkolaki przez cały tydzień poświęcony książkom i bajkom dowiedziały się jak powstaje książka, jak jest zbudowana, jak należy szanować książki, gdzie można je wypożyczyć lub kupić a także poznały zawód pisarza. Cały tydzień dzieci poznawały także różne popularne bajki i ich bohaterów dzien postaci z bajek 3zarówno podczas czytania jak i podczas bajkowych teatrzyków.
Wreszcie nadszedł dzień 5 listopada. W tym dniu dzieci przyszły przebrane za bajkowe postaci lub z elementem bajkowym na ubraniu. Dzień ten upłynął w iście bajkowych klimatach. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tychdzien postaci z bajek 4 znanych i mniej znanych m.in. dzieci rozpoznawały na obrazkach bajkowe postacie, łączyły bajkowe postacie w pary, rozpoznawały bajki po rekwizytach, rozwiązywały zagadki, kolorowały bajkowe postaci oraz segregowały krasnoludki wg kolorów, porównywały ich wielkość itp. Nie zabrakło także tańców i zabaw ruchowych przy muzyce. Przedszkolaki w wesołej atmosferze spędziły ten bajkowy dzień.
Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy poprzez stroje dla dzieci włączyli się w obchody tego bajkowego dnia.dzien postaci z bajek 5dzien postaci z bajek 6dzien postaci z bajek 7

Copyright 2022  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.