foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Tolerancji

dzien tolerancjiW dniu 16 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Tolerancji.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto ustanowione przez ONZ z inicjatywy UNESCO w 1995 roku jako święto szacunku,dzien tolerancji 3 akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Dlatego tego dnia nasze przedszkolaki brały udział w specjalnie przygotowanych zajęciach dotyczących szacunku i akceptacji odmienności innych osób. Dzieci podejmowały próbę zrozumienia trudnego pojęcia jakim jest tolerancja i brały udział w pogadankach tematycznych. Tego dnia podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że każdy dzien tolerancji 2z nas jest inny i każdego należy szanować. Na tablicach grupowych pojawiły się dzieci z różnych krajów, a także dzieci na wózkach inwalidzkich. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych oraz w różnych grupach -różnych bajek np. „Brzydkie kaczątko”, „Kopciuszek” itp.
Obchody Dnia Tolerancji miały na celu uwrażliwienie przedszkolaków na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji oraz przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację.

Copyright 2022  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.