foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Pasowanie na przedszkolaka w grupie II

Dzisiaj jest ważne święto,
to już tradycja taka
Że każdy maluch składa
przysięgę przedszkolaka.


pasowanie grIIPasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszypasowanie grII 2 rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Taka właśnie uroczystość odbyła się w dniu 19 listopada w grupie II. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej. Najpierw starsze przedszkolaki serdecznie przyjmując do swego grona nowo przybyłe dzieci opowiedziały jak to było rok temu, kiedy to właśnie oni byli pasowani na przedszkolaków. Następnie nowo przybyłe przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zatańczyły oraz wymieniły trzy zasady przedszkolaka. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ, ogromne przeżycie, ale trzymali się bardzo dzielnie.
pasowanie grII 3Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę. Następnie pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonałapasowanie grII 4 uroczystego „pasowania" każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek.
Od tego dnia stały się już oficjalnie przedszkolakami i z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato- jestem przedszkolakiem!
Zwieńczeniem tego dnia było wspólne odśpiewanie hymnu przedszkola.pasowanie grII 5pasowanie grII 6

Copyright 2022  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.