foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami w grupie IV

Babcia i dziadek to nasze skarby
więc dzisiaj pięknie ich przywitajmy
Serduszka szczere i całus słodki……
DB20194We wtorkowe przedpołudnie 21 stycznia w grupie IV odbyła się urocza, pełna ciepła i serdecznej atmosfery uroczystość, którą dzieci przygotowały zDB20194 2 okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszonych gości gorąco powitała Pani Dyrektor Ewa Gubała wraz z nauczycielkami składając serdeczne życzenia i podziękowania za trud i serce, które dziadkowie codziennie ofiarują swoim wnukom.
Z gorącymi serduszkami również dzieci powitały Babcie i Dziadków a swoim występem -w przygotowanym specjalnie na ten dzień programie artystycznym sprawiły wszystkim ogromną radość i wywołały uśmiechy na twarzach gości. Dzieci w krótkiej inscenizacji zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, pełna radości i wdzięczności.
DB20194 3Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, którzy odważnie i bez tremy recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli oraz składali ukochanym babciom i dziadkom życzenia, wyrażając w ten sposób swoją miłość i szacunek do nich. Było dużo braw,DB20194 4 uśmiechów a niejednej babci i niejednemu dziadkowi łza zakręciła się w oku. Dzieci wręczyły swoim dziadkom przygotowane laurki i skromne prezenty. Nie zabrakło tego dnia również wspólnej zabawy przy muzyce.
Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.DB20194 5DB20194 6
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dziadków!
Wszystkim Gościom: Babciom i Dziadziom dziękujemy za przybycie.

Niech żyje bal

bal2020 2W karnawale same bale… bawią się dorośli, bawią się najmłodsi.bal2020
W poniedziałek dnia 20 stycznia w naszym przedszkolu również odbył się niesamowity bal, na którym spotkać można było całą plejadę bajkowych gwiazd. Parkietem zawładnęli m.in. Super bohaterowie, piraci, wojownicy Ninja, policjanci, strażacy i oczywiście księżniczki w pięknych, baśniowych sukniach, dobre wróżki i aniołki a także delikatne motylki, urokliwe kotki oraz biedronki. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci, które wyglądały barwnie i pomysłowo- po prostu zjawiskowo. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. bal2020 3Zabawę prowadził profesjonalny wodzirej. W rytmach dyskotekowej, wesołej muzyki nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami doskonale się bawiły. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.bal2020 5bal2020 4

Finał akcji „Góra Grosza”

W dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się akcja Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
W tym roku uzbieraliśmy: 469,74 zł.
Największą ilość pieniędzy zebrała grupa V - 173,58 zł
II miejsce – gr. II – 106,41 zł ;
III miejsce – gr. I – 74,23 zł;
IV miejsce – gr. III – 70,90 zł
V miejsce – gr. IV – 44,62 zł
Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za okazane serce, zaangażowanie oraz aktywny udział.

Realizacja programu Bajkowe spotkania w grupie IV w I półroczu

bajkowe5 2Od września do końca stycznia w grupie IV w ramach realizacji programu edukacyjno- profilaktycznego „Bajkowebajkowe5 3 spotkania" organizowanego we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 2 w Krakowie odbyło się osiem spotkań.
Każde spotkanie miało inny scenariusz oparty na tekście bajki, a cały przebieg spotkania miał charakter warsztatowy z wykorzystaniem między innymi zabaw ruchowych i różnych technik plastycznych. Celem tych spotkań było kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych dzieci, wzmacnianie ich poczucia wartości oraz wiary we własne możliwości.
bajkowe5 4Tematami spotkań w I półroczu były między innymi: uczucia i emocje; złość; zasady i normy społeczne,bajkowe5 5bajkowe5 8 komunikacja i konflikt, przyjaźń; asertywność, empatia Ważnym elementem była interpretacja przez dzieci omawianego tematu.
Bajkowe spotkania pozwalały dzieciom spojrzeć na problem z innej perspektywy. Zajęcia wyzwalały różnego rodzaju emocje, pozwalały odreagować napięcia i stres oraz zaspokajały podstawowe potrzeby dzieci.
bajkowe5 6W II semestrze roku zajęcia z cyklu „Bajkowe spotkania" w grupie IV będą nadal kontynuowane wg ustalonego harmonogramu i poszerzone o nowe tematy spotkań.bajkowe5 7bajkowe5 9bajkowe5 10

Pierwsze miejsce w konkursie kolęd

W dniu 13 styczna odbył się XI Ogólnopolski Konkurs „Zapomniane kolędy i pastorałki" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 113 w Krakowie. Głównym warunkiem udziału w konkursie było samodzielne granie i śpiewanie dzieci - podkłady muzyczne nie były dozwolone. Nasze przedszkole reprezentował zespół Mali kolędnicy z grupy V, który wykonał kolędę „Narodził się Jezus". Dzieci bezbłędnie zaprezentowały swój utwór i wywalczyły główną nagrodę w kategorii grup młodszych – zestaw instrumentów dla całej grupy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy niezwykłego talentu.
Skład zespołu Mali kolędnicy: kolednicy

Wokal:
Maja Albrzykowska
Weronika Folta
Julia Kościelniak
Tosia Rusnak
Sandra Wojtas

Instrumenty:kolednicy 2
Łucja Karwat
Dawid Nowakowski
Jaś Przysiężniak
Olek Straszak
Dawid Zakrzewski

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.