foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Kredki

"Kolorowe kredki w pudełeczku noszękredki
kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę
namalują wszystko to co chcę..."

kredki 4Tak, w „Dniu Kredki" śpiewały przedszkolaki z naszego przedszkola. Na wszystkich grupach w tym dniu królowały kredki różnego rodzaju - woskowe, ołówkowe, pastele olejne, suche oraz inne. W ciągu dnia zabawom plastycznym, kolorowankom, eksperymentom nie było końca. Dzieci zamieniały się w poszukiwaczy kolorów ukrytych na sali, przeliczały
i segregowały kredki pod kątem wielkości, kolorów, rodzaju. Rysowały do muzyki, temperowały kredki, a obierki wykorzystywały do tworzenia ciekawych kompozycji kredki 6plastycznych. Dzięki kredkom i ich właściwościom dzieci miały okazję wyrazić swoje emocje, rozwinąć kreatywność ikredki 5 wyobraźnię. Na przykład dzieci z grupy IV wykonały barwną pracę z roztopionych pod wpływem ciepła kredek woskowych oraz w ten sam sposób ozdabiały swoje kredki wycięte z papieru.
Ten szary listopadowy dzień przemienił się w całą gamę barw pożyczoną od KREDEK!kredki 2kredki 3kredki 7kredki 8

Dzień Pluszowego Misia

mis2019Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpionamis2019 2 przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Tego właśnie dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Dzieci poznały historię święta, tańczyły razem z misiami, miały ćwiczenia gimnastyczne z misiami oraz zabawy i konkursy.mis2019 3mis2019 4mis2019 5mis2019 6mis2019 7

Rozpoczęcie projektu edukacyjnego w grupie IV

projektIVpoczW listopadzie dzieci z grupy IV rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego" Rośliny to żywe organizmy? Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy dzieci na temat życia roślin, ich różnorodności, ich znaczenia w życiu człowieka oraz doświadczanie przyjemności z kontaktu ze środowiskiem przyrodniczym. Przedszkolaki zostały wstępnie wprowadzone w tematykę projektu a następnie w burzy mózgów wykazały się wiedzą na temat roślin oraz określiły czego chcą się dowiedzieć o roślinach.
Aby znaleźć odpowiedzi na wszystkie postawione przez dzieci pytania swoją przygodę z projektem dzieci rozpoczęły od poznania budowy roślin.

Plastyka inspiracją do tworzenia gier i zabaw matematycznych

plastykaW naszym przedszkolu w dniach 18-22 listopada odbył się tydzień pod nazwą „Plastyka inspiracją do tworzeniaplastyka 2 gier i zabaw matematycznych".
Podczas tego tygodnia dzieci nie tylko poznały zasady konstruowania gier, ale także tworzyły własne linijki, pieniądze, karty bankomatowe oraz liczmany. W trakcie tego tygodnia przeprowadzono mnóstwo gier i zabaw. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym zdobywać nowe umiejętności, rozwijaćplastyka 3 matematyczną wyobraźnię oraz poznać nowe techniki plastyczne. We wszystkich grupach odbyły się także warsztaty z rodzicami, które zaowocowały stworzonymi własnymi grami planszowymi czy liczmanami.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego tygodnia oraz udział w warsztatach.plastyka 0plastyka 4plastyka 5plastyka 6plastyka 7plastyka 8plastyka 9plastyka 10plastyka 12

Baśniowa Kapela w naszym przedszkolu

Gdyby kózka nie skakała,
to by nóżki nie złamała.
Pamiętajcie!

basniowaW listopadzie nasze przedszkole gościło dobrze już znany duet muzyczno-teatralny „Baśniowabasniowa 2 Kapela". Tym razem pani Dorota i pan Adam zabrali najmłodszą publiczność w podróż po Polsce. Spektakl „O kozach, co wilkom uciekły z talerza" opowiada historię kóz z Liliowego Boru, które lękając się watahy wilków opuszczają swój dom Kozich Skał, by udać się w wędrówkę po Polsce. Podróż ta pozostawia po sobie trwały ślad, wpisując się w historię miast i wsi takich jak: Poznań, Lublin, Zakopane, Kozy, Kraków, Beskidy, czy Tatry.
„Baśniowa Kapela" tworzy własną formę sceniczną jaką jest piosenka z elementami teatru. Całość uzupełniają elementy graficzne, tworzące minimalistyczną scenografię, która pobudza dziecięcą wyobraźnie.basniowa 3basniowa 4

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.