foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Kobiet! Dzień kobiet!

W dniu 8 marca wszystkie panie, zarówno te duże jak i małe w grupie III świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy uroczyście złożyli swoim koleżankom serdeczne życzenia i wręczyli drobne upominki. W rytm tanecznej muzyki bawiły się i dziewczynki i chłopcy, a wspólna zabawa przebiegła w miłej atmosferze.

dzienkobietIII 2dzienkobietIIIdzienkobietIII 3

Dzień Kobiet w grupie V

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek"

dzienkobietVDzień 8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. Święto Kobiet, które także corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Przedszkolaki z grupy V także go świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli samodzielnie wykonane drobne upominki. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji konkursy i konkurencje a także zabawy ruchowe przy muzyce. Na koniec dziewczynki otrzymały odznaki i piękne opaski z koroną, nie zabrakło też dla wszystkich małych słodkości. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.dzienkobietV 2dzienkobietV 3dzienkobietV 4

Zmysły artysty – w pracowni malarza

Matejko 2Dnia 5 marca dzieci z grupy III uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Domu Jana Matejki znajdującego się w rodzinnym domu artysty na ulicyMatejko 3 Floriańskiej 41.
Tematyka zajęć „Zmysły artysty- w pracowni malarza” związana jest z zadaniem wiodącym realizowanym w naszym przedszkolu. W trakcie interaktywnej formy zwiedzania przedszkolaki odkrywały tajniki pracy wielkiego artysty. Zobaczyły akcesoria potrzebne malarzowi do pracy: sztalugę, paletę i płótna malarskie. Ciekawą formą warsztatów były doświadczenia z zapachami, możliwość „zobaczenia” palcami obrazu, dotknięcie faktury różnych materiałów. Na zakończenie prowadząca zajęcia rozdała dzieciom karty pracy i poprosiła, aby przy użyciu kredek zmieniły naklejony fragment z papieru kolorowego w coś innego. Najmłodsi wykazali się kreatywnością i inwencją twórczą. Spotkanie ze sztuką w muzeum dało dzieciom wiele radości i wspaniałych przeżyć artystycznych.Matejko 4Matejko 5Matejko 6Matejko

Zabytki Krakowa

malarski 6Kraków i jego bogactwo kulturowe zawsze inspiruje do organizowania ciekawych konkursów. Mają one nie tylko dostarczać dzieciom świetnejmalarski 3 zabawy, ale są także doskonałym sposobem na ich edukację. Tak było podczas rodzinnego konkursu malarskiego zorganizowanego pod hasłem "Zabytki Krakowa". Konkurs trwał od 24 stycznia do 24 lutego.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania zabytkami Krakowa, przybliżenie miejsc charakterystycznych dla Krakowa, kształtowanie przywiązania do rodzinnej miejscowości oraz inspirowanie do twórczej działalności.
Każda z pociech swoją konkursową pracę - ulubiony zabytek rodzinnego Krakowa miała przygotować wspólnie z rodziną w domu. Wszystkie prace były piękne i związane z symboliką Krakowa. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28 lutego w wyniku głosowania wszystkich pracowników przedszkola (23 osoby).
W wyniku głosowania wyłonione zostały najpiękniejsze prace.malarski 5
I miejsce zajął Maciej Pociecha z grupy IV
II miejsce zajął Jan Przysiężniak z grupy V
III miejsce zajęła Laura Pilarska z grupy III
Wyróżnienia otrzymali:
Lena Bielska z grupy II,
Milena Winiarczyk z grupy III,
Julia Micek z grupy IV,malarskimalarski 2
Emilia Kurowska z grupy IV,
Weronika Folta z grupy V
Autorzy nagrodzonych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.

Zimowy pejzaż

Dnia 19 lutego rozstrzygnął się konkurs pt. „Zimowy Pejzaż” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 21. Alicja Kawalec oraz Zuzanna Indyk zdobyły ex aequo IIIzimowypejzaz miejsce. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.