foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Dinozaura

dzien dinozauraPewnej nocy, nie tak dawno, czy bardzo dawno temu, w Samorządowym Przedszkolu nr 130 wyrósł prehistoryczny las. Z sufitu zwisały ogromnedzien dinozaura 3dzien dinozaura 2 paprocie, a podłoga drżała od tąpnięć wielki stóp. To przedszkolaki z grupy III obchodziły Dzień Dinozaura. W sali zaroiło się od „strasznych jaszczurów”. Co chwilę z najdalszych zakątków spoglądał groźny T-Rex, długoszyjny Brontozurus, trójrogi Triceratops, czy największy z latających, Pteranodon. Wyposażeni w kody „strzałki”, napisaliśmy program, który miał nas doprowadzić do ukrytych wśród paproci dinozaurów. Jednak zamiast prehistorycznych gadów natknęliśmy się na puste jajo dinozaura. Puste!? To tylko dodatkowo obudziło drzemiący w nas instynkt odkrywców. Szukając wyklutego dinozaura dotarliśmy do wykopalisk paleontologicznych. Wyposażeni w lupy i pędzle, cierpliwie odkrywaliśmy kolejne warstwy piasku, by ze zdumieniem odnaleźć porzucony ogon dinozaura. I tu zaczęła się szaleńcza zabawa w skoki i podskoki, w rytmie wirującego, jak karuzela ogona. Na zakończenie Dnia Dinozaura wykonaliśmy z masy solnej własne skamieliny, które przypominają nam o pradawnych gadach.dzien dinozaura 7dzien dinozaura 6dzien dinozaura 5dzien dinozaura 4

Bajkowe spotkania w naszym przedszkolu

„Nasze bajkowe spotkania”, to inicjatywa w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną nr 2 w Krakowie. Co dwa tygodnie pani Roksana Kociołek-Kaszyńska zaprasza dzieci na spotkanie z bohaterami bajek. Nie są to typowe odwiedziny, bowiem odbywają się za pośrednictwem komunikatora Google Meet. Dzieci zgromadzone przed ekranami uczestniczą w przygodach i perypetiach bajkowych postaci.
Pani Roksana, jako autorka scenariuszy do bajek oraz programu edukacyjno-profilaktycznego rozwijającego kompetencje społeczno-emocjonalne starannie dobiera propozycje z obszaru literatury dziecięcej. Do tej pory wraz z Kapitanem Misiem, Felusiem i Guciem, Wiewiórkami, Myszką z Kwietnej Doliny, czy hipopotamem Maksem, przedszkolaki uczyły się radzenia sobie z emocjami, zasad uprzejmości, odkrywania talentów i podejmowania wyzwań. Podczas spotkań dzieci były angażowane do rozmów na temat postępowania bohaterów, dzieliły się swoim doświadczeniem i proponowały różnorodne rozwiązania trudnych sytuacji.

BAL KARNAWAŁOWY

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale
W karnawale każdy chce
Tańczyć , śpiewać, bawić się”

bal2021Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dlatego w czwartek 4 lutego w naszym bal2021 2przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków.
Z przyczyn epidemii w tym roku każda grupa bawiła się w swojej sali. Nauczycielki dołożyły jednak wszelkich starań, by wystroje sal wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęciły do wesołej zabawy. Były kolorowe serpentyny, girlandy, balony, napisyi karnawałowe maski. Rodzice zaś zadbali o wspaniałe przebrania dla swoich pociech.Dzieci bardzo ładnie prezentowały się w swoich strojach karnawałowych. Na parkietach królowały księżniczki, wróżki, motylki, kotki, towarzyszyli im policjanci, strażacy, piraci czy postacie ze znanych bajek. Dzieci tańczyły i świetnie się bawiły w rytm muzyki disco oraz muzyki przedszkolnej.
Zabawy te dostarczyły im wiele radości i uśmiechu.bal2021 3bal2021 4bal2021 5bal2021 6bal2021 7bal2021 8bal2021 9bal2021 10

Dzień Babci i Dziadka

Droga Babciu, Dziadku miły! Choć w tym roku, w przedszkolu się nie spotkamy,
to na występ wyjątkowy przed ekrany zapraszamy.

DB2021 3Dzień Babci i Dziadka to jedna z najważniejszych uroczystości. W 2021 roku z powodu obostrzeń scenariusz musiał być inny niż zazwyczaj. DB2021 5Przedszkole nie mogło zorganizować przedstawień z udziałem publiczności, więc tym razem niespodzianka dla kochanych Babć i Dziadków była inna. Każda grupa przygotowała występ artystyczny, który został nagrany. Dzięki temu Babcie i Dziadkowie mogli obejrzeć program artystyczny w swoich domach.

 

DB2021 9DB2021DB2021 1DB2021 2DB2021 4DB2021 6DB2021 7DB2021 8

Zimowe zabawy na śniegu

zabawy na sniegu 5Pierwsze dni stycznia przywitały nas zimową pogodą. Pokryty białym śniegiem ogród przedszkolny zachęcił przedszkolaków do wspólnej zabawy.zabawy na sniegu 7 Szaleństw z białym puchem było co nie miara. Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, rzucanie nimi w dal, chodzenie po śladach, orzeł na śniegu, to niektóre z zabaw, które dostarczyły dzieciom pozytywnych emocji i dużo frajdy. Dzieci z grupy IV postanowiły kontynuować zimowe zabawy i wspólnie zrobiły bałwanki ze sztucznego śniegu. Mamy nadzieję, że zima jeszcze zrobi nam niespodziankę.

zabawy na sniegu 11zabawy na sniegu 10zabawy na sniegu 9zabawy na sniegu 8zabawy na sniegu 6zabawy na sniegu 4zabawy na sniegu 3zabawy na sniegu 2zabawy na sniegu

Copyright 2021  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.