foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Tolerancji

dzien tolerancjiW dniu 16 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Tolerancji.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto ustanowione przez ONZ z inicjatywy UNESCO w 1995 roku jako święto szacunku,dzien tolerancji 3 akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Dlatego tego dnia nasze przedszkolaki brały udział w specjalnie przygotowanych zajęciach dotyczących szacunku i akceptacji odmienności innych osób. Dzieci podejmowały próbę zrozumienia trudnego pojęcia jakim jest tolerancja i brały udział w pogadankach tematycznych. Tego dnia podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że każdy dzien tolerancji 2z nas jest inny i każdego należy szanować. Na tablicach grupowych pojawiły się dzieci z różnych krajów, a także dzieci na wózkach inwalidzkich. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych oraz w różnych grupach -różnych bajek np. „Brzydkie kaczątko”, „Kopciuszek” itp.
Obchody Dnia Tolerancji miały na celu uwrażliwienie przedszkolaków na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji oraz przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację.

Szkoła do hymnu

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki z wszystkich grup odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Szkoła do hymnu”.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii przedszkolaki wraz z nauczycielami zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” w swoich salach.szkola do hymnu 3szkola do hymnu 4szkola do hymnu 5szkola do hymnu 6szkola do hymnu 2szkola do hymnu

Sprawa wagi państwowej

sprawa wagi 2Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskałasprawa wagi niepodległość.
W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też dzieci z grupy IV przygotowały przedstawienie pt. Sprawa wagi państwowej.
W dniu 10 listopada na dużym ekranie wszystkie przedszkolaki mogły zobaczyć Króla Kazimierza Wielkiego, Królową Jadwigę, Królową Bonę, strażnika muzealnego i pięknie przebrane ptaki, z których orzeł – z godła Polski był głównym bohaterem przedstawienia.
Nie zabrakło też Piosenki młodego patrioty.
Bo moje miasto, bo moja wioska. To Polska, to Polska, to Polska!
A biało czerwone są barwy ulubione. To Polska, to Polska, to Polska!sprawa wagi 3sprawa wagi 4sprawa wagi 5sprawa wagi 6sprawa wagi 8sprawa wagi 7sprawa wagi 9sprawa wagi 10sprawa wagi 11sprawa wagi 12sprawa wagi 13sprawa wagi 14sprawa wagi 15

Pokaz mody patriotycznej

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z grupy II wzięły udział w „Pokazie mody patriotycznej”. W tym dniu przedszkolna sala zmieniła się w profesjonalny wybieg – był czerwony dywan, biało-czerwone dekoracje oraz prawdziwi modele w niecodziennych kreacjach. Dzieci zaprezentowały stroje związane z naszym krajem, a więc na wybiegu pojawili się żołnierze, krakowianki, polscy piłkarze i kibice. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w rolę modeli i z dumą prezentowali swoje stroje.pokaz mody 6pokaz mody 2pokaz mody 3pokaz mody 4pokaz mody 5pokaz mody 7pokaz mody 8pokaz mody 9pokaz mody 10pokaz mody 11pokaz modypokaz mody 12pokaz mody 13

Dzień Postaci z Bajek

dzien postaci z bajekW dniu 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzieńdzien postaci z bajek 2 Postaci z Bajek.
Dzień Postaci z Bajek postanowiły uczcić dzieci z grupy II.
Zanim jednak nastąpił ten dzień to przedszkolaki przez cały tydzień poświęcony książkom i bajkom dowiedziały się jak powstaje książka, jak jest zbudowana, jak należy szanować książki, gdzie można je wypożyczyć lub kupić a także poznały zawód pisarza. Cały tydzień dzieci poznawały także różne popularne bajki i ich bohaterów dzien postaci z bajek 3zarówno podczas czytania jak i podczas bajkowych teatrzyków.
Wreszcie nadszedł dzień 5 listopada. W tym dniu dzieci przyszły przebrane za bajkowe postaci lub z elementem bajkowym na ubraniu. Dzień ten upłynął w iście bajkowych klimatach. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tychdzien postaci z bajek 4 znanych i mniej znanych m.in. dzieci rozpoznawały na obrazkach bajkowe postacie, łączyły bajkowe postacie w pary, rozpoznawały bajki po rekwizytach, rozwiązywały zagadki, kolorowały bajkowe postaci oraz segregowały krasnoludki wg kolorów, porównywały ich wielkość itp. Nie zabrakło także tańców i zabaw ruchowych przy muzyce. Przedszkolaki w wesołej atmosferze spędziły ten bajkowy dzień.
Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy poprzez stroje dla dzieci włączyli się w obchody tego bajkowego dnia.dzien postaci z bajek 5dzien postaci z bajek 6dzien postaci z bajek 7

Copyright 2022  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.