foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Tydzień Patrona

pochod 9W dniach 18 – 22 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień związany z postacią Stanisława Pagaczewskiegopochod pod hasłem „Stanisław Pagaczewski – Nasz Patron”.
Była to okazja do zaprezentowania patrona naszego przedszkola: autora książek dla dzieci m.in. twórcę „Przygód Baltazara Gąbki”, a także przewodnika PTTK i kawalera Orderu Uśmiechu. Tydzień Patrona był także okazją do: wzmocnienia poczucia przynależności dzieci do grup, przedszkola i aktywnego uczestnictwa w jego życiu; rozbudzania zainteresowania rodzinnym miastem Krakowem oraz stworzenia warunków do rozwoju umiejętności autoprezentacji zdolności i talentów, m.in. poprzez udział w konkursie piosenki turystycznej „Na szlaku” oraz plastycznym na lalkę teatralną „Bohaterowie przygód Baltazara Gąbki”;
pochod 1Oprócz codziennego czytania fragmentów Przygód Baltazara Gąbki, rozmów nt. wybranych bohaterów bajki, wizyt w różnychpochod 2 Krainach wymyślonych przez Stanisława Pagaczewskiego i wyliczania atrybutów poszczególnych Krain przedszkolaki słuchały także wierszy o patronie, zwiedzały Kraków- miasto rodzinne Pagaczewskiego w formie multimedialnego spaceru, utrwalały sobie logo i hymn przedszkola i tworzyły transparenty wybranej Krainy aby wspólnie przemaszerować z nimi ulicami osiedla wokół przedszkola w Paradzie Patrona. Tydzień więc był pełen wyzwań i wrażeń.

pochod 3pochod 4pochod 5pochod 6pochod 7pochod 8

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15 października dzieci z grupy V zaprosiły wszystkich pracowników naszego przedszkola do ogrodu przedszkolnego na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki chciały podziękować w tym dniu swoim paniom i wszystkim pracownikom za uśmiech, życzliwość, opiekę, czyste sale i smaczne posiłki.
Na akademii dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał laurkę wykonaną przez dzieci, a Pani Dyrektor złożyła pracownikom serdeczne życzenia i podziękowania za opiekę i trud włożony w wychowanie najmłodszych.DzienEdukacji2021DzienEdukacji2021 2DzienEdukacji2021 3DzienEdukacji2021 4

Dzień Dziewczynek

DzienDziewczynekDzień 11 października od rana w grupie IV był przepełniony emocjami. Chłopcy w tajemnicy wykonywali jesienne bukiety dlaDzienDziewczynek 2 dziewczynek, a one brały udział w zawodach na „Superbohaterkę”!
Konkurencje były zróżnicowane. W pierwszej świetnie poradziły sobie Mistrzynie sprawności przechodząc przez ścieżkę sensoryczną do ćwiczeń i wykonując test równowagi w staniu na jednej nodze. Następnym zadaniem Mistrzyń liczenia było policzenie królewskich koron. Dziewczynki poradziły sobie fantastycznie! Wyłoniliśmy również Mistrzynię głoskowania, skoków przez linę, szybkości, zaraźliwego śmiechu oraz zapamiętywania, które rozstrzygało się podczas gry online memory „Owoce i Warzywa”.
Na zakończenie każda uczestniczka otrzymała medal „Superbohaterki” i moc życzeń od chłopców. Ten dzień przyniósł wiele radości nie tylko dziewczynkom.DzienDziewczynek 6DzienDziewczynek 7DzienDziewczynek 5DzienDziewczynek 4

DZIEŃ DRZEWA

DzienDrzewa 3Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne a także szkoły i nadleśnictwa. Celem święta jest zainspirowanie dzieci i młodych ludzi do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.
W dniu11 października także w grupie I obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Układały jesienne sekwencje z liści, śpiewały i bawiły się przy piosence pt. „Las”. W czasie zabawy badawczej z wykorzystaniem lup dzieci oglądały elementy drzewa, dotykały kory, liści i gałązek oraz kawałków drewna. Nie zabrakło zabaw ruchowych także z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec dzieci wykonały grupową pracę plastyczną z kolorowych liści pt. „Jesienne drzewo”.DzienDrzewa 6DzienDrzewa 5DzienDrzewa 4DzienDrzewa 2DzienDrzewa

Światowy Dzień Uśmiechu

DU2021 3Światowy Dzień Uśmiechu istnieje w kalendarzu od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całymDU2021 6DU2021 4 świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi stworzonej w 1963 roku. Ekman i Friesen wyróżnili, dzięki swym badaniom, między innymi: uśmiech szczery, zalękniony, lekceważenia, złagodzony, zdeprymowania, przyjemnej złości, przyjemnego lekceważenia, flirciarski, uległości, słuchacza oraz – co najważniejsze – uśmiech fałszywy.
W naszym przedszkolu Dzień Uśmiechu świętowaliśmy po raz drugi, w piątek 1 października. Dzieci z uśmiechniętą buzią wspaniale się bawiły. Specjalnie z okazji tego radosnego dnia zostały przygotowane dekoracje w DU2021 7salach: uśmiechnięte buźki, uśmiechnięte żółte balony, optymistyczne hasła: Weź ze sobą uśmiech, Uśmiechnij się.
Dla dzieci zostały przygotowane konkurencje i zabawy m.in. taniec uśmiechu, liczenie uśmiechów, wypicie Eliksiru Uśmiechu zDU2021 5 radosną miną, konkursy na najdziwniejszy, najdłuższy, najgłośniejszy uśmiech, wyprawa do wesołej krainy, a co najważniejsze - zabawy na dmuchanym zamku.
Śmiech to zdrowie. Jednym przychodzi on łatwiej, innym trudniej. Pamiętajmy jednak, że Jeden uśmiech i wszystko wyda ci się łatwiejsze. Bądź dzisiaj powodem czyjegoś uśmiechu i podaruj uśmiech. Na sercu lżej, radośnie i milej przez cały dzień i wzrasta motywacja do działania.DU2021DU2021 2DU2021 9DU2021 10DU2021 8

Copyright 2022  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.