foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Pluszowego Misia

Mięciutki, puchaty, ukochany,
niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu.


Dzien Misia 2021 8W czwartek 25 listopada obchodziliśmy święto najlepszego przyjaciela dzieci – Święto Pluszowego Misia. To jedno zDzien Misia 2021 10 najbardziej lubianych przez dzieci świąt. Nic dziwnego, bo niemal każde dziecko posiada takiego ukochanego pluszaka. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Od ponad stu lat, od 1902 roku misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.
Dzień Pluszowego Misia to także doskonała okazja do pochwalenia się swoim najukochańszym przyjacielem. W tym wesołym dniu przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie i najpierw poznały historię jego Dzien Misia 2021powstania a następnie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci układały misiowe puzzle, oglądały prezentacje misiów występujących w bajkach i zgadywały co to za misie np.: Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Coralgol, Gumisie itp. Były także zabawyDzien Misia 2021 4 matematyczne z misiami, zabawy ruchowe ze śpiewaniem „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Misiowa gimnastyka”, zabawa „Smutny i wesoły miś” czy zabawy przy piosence „Jadą, jadą misie trala, trala la”. Były tańce z misiami, zagadki i zadania stolikowe. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.Dzien Misia 2021 2Dzien Misia 2021 6Dzien Misia 2021 9Dzien Misia 2021 5Dzien Misia 2021 11Dzien Misia 2021 3Dzien Misia 2021 7Dzien Misia 2021 12

Dzień Kredki w przedszkolu

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”


Dzien Kredki 2021W poniedziałek 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki.Dzien Kredki 2021 8Dzien Kredki 2021 5
Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem każde dziecko kiedyś rozpoczyna swoją przygodę z kolorowymi kredkami. Dzieci dzięki kredkom i rysowaniu mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej.
Dzien Kredki 2021 2Przedszkolaki słuchały wierszy i opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są robione. Kredki zostały także wykorzystane do zabaw matematycznych, rytmicznych orazDzien Kredki 2021 6 ruchowych. Dzieci tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych.Dzien Kredki 2021 7Dzien Kredki 2021 3Dzien Kredki 2021 4

Pasowanie na przedszkolaka w grupie II

Dzisiaj jest ważne święto,
to już tradycja taka
Że każdy maluch składa
przysięgę przedszkolaka.


pasowanie grIIPasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszypasowanie grII 2 rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Taka właśnie uroczystość odbyła się w dniu 19 listopada w grupie II. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej. Najpierw starsze przedszkolaki serdecznie przyjmując do swego grona nowo przybyłe dzieci opowiedziały jak to było rok temu, kiedy to właśnie oni byli pasowani na przedszkolaków. Następnie nowo przybyłe przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zatańczyły oraz wymieniły trzy zasady przedszkolaka. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ, ogromne przeżycie, ale trzymali się bardzo dzielnie.
pasowanie grII 3Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę. Następnie pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonałapasowanie grII 4 uroczystego „pasowania" każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek.
Od tego dnia stały się już oficjalnie przedszkolakami i z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato- jestem przedszkolakiem!
Zwieńczeniem tego dnia było wspólne odśpiewanie hymnu przedszkola.pasowanie grII 5pasowanie grII 6

Człowiek- przedziwna maszyna

czlowiek1Naturalną cechą każdego dziecka jest ciekawość, a także potrzeba zadawania pytań, chęć poznawania otaczającego świata iczlowiek1 2 dowiadywania się nowych, interesujących rzeczy. Realizacja innowacji „Człowiek- przedziwna maszyna” mam nadzieję, że choć trochę zaspokoi te potrzeby oraz zachęci do myślenia, porównywania, opowiadania, uruchomi wyobraźnię. Ciało, z którym mają do czynienia, na co dzień, kryje wiele tajemnic, które można i warto odkrywać.
Dnia 18 listopada w grupie III poznawaliśmy zmysły, dzięki którym poznajemy otaczający nas świat. Dotykaliśmy, wąchaliśmy, smakowaliśmy i oglądaliśmy różne rzeczy np. cytrynę, rybę, pieprz, perfumy, wacik itp. Za pomocą mikroskopu, lup mogliśmy również przyjrzeć się z bliska swojej skórze na palcach, dłoni i określaliśmy jej wygląd. Na czlowiek1 3koniec zajęć wspólnie wypełnialiśmy tabelkę, na której były różne przedmioty a naszym zadaniem było zaznaczenie zmysłu, który pomaga nam poznać dany przedmiot.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie I

pasowanie gr 1 2Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla dzieci z grupy I . Odbyła się ona w naszym przedszkolu w dniu 16 listopada. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się już czują w przedszkolu. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.pasowanie gr 1
Zanim przystąpiono do ceremonii pasowania, przedszkolaki przekonały wszystkich o tym, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. Pięknie zaprezentowały się poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie po przyjęciu ślubowania Pani dyrektor dużym drewnianym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na przedszkolaka i małe upominki.
Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla maluszków dzień w przedszkolu. Na pewno na długo utkwi on w ich pamięci.
Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Copyright 2022  Samorządowe Przedszkole nr 130 w Krakowie

 

 Designed by www.diablodesign.eu.